A oto najczęściej zadawane nam pytania i nasze odpowiedzi na nie:

P: Chciałbym zarejestrować domenę: mojadomena.waw.pl, gdzie mogę tego dokonać?
O: W NASK, albo u innego rejestratora. Zajrzyj na http://www.dns.pl lub poszukaj w Google http://www.google.pl.

P: Chciałbym dowiedzieć się do kogo należy domena: jakas_domena.waw.pl, gdzie mogę uzyskać takie informacje?
O: Korzystając z serwisu WHOIS udostępnionego przez NASK. Zajrzyj na http://www.whois.pl.

P: Chciałbym założyć na Waszym serwerze [domenę/konto/stronę WWW] co mam zrobić?
O: Nic. Niestety nie prowadzimy takiej działalności. Na naszej stronie można natomiast wykupić banner reklamowy (tak, wystawiamy faktury VAT).

P: Nie podoba mi się, że na serwerze www.cokolwiektutaj.waw.pl zamieszczone są takie, a takie treści! Co mam z tym zrobić?
O: Skontaktuj się z administratorem tamtego serwera. My nie mamy NIC wspólnego z żadnym innym serwisem w domenie regionalnej waw.pl!

P: Otrzymuję spam (niezamówione/niechciane wiadomości pocztowe) z adresu ktoś@jakaśnazwa.waw.pl), co mam z tym zrobić?
O: Najlepiej ustawić odpowiedni filtr antyspamowy i wykasować niechciane wiadomości. Możesz też kontaktować się z instytucjami zajmującymi się ściganiem spammerów. Niestety my nie mamy żadnych związków z tysiącami właścicieli domen w domenie regionalnej waw.pl. Nasza domena to www.waw.pl (tak, domena - to nie jest tylko nazwa hosta!)

P: Mam konto/stronę WWW na serwerze jakiś-coś.waw.pl. Ktoś mi coś zepsuł/zapomniałem hasła/nie lubię admina/ceny są za wysokie... inne takie przypadki. Co mam zrobić?
O: Najlepiej będzie skontaktować się z kimś, kto odpowiada za Twoje konto/stronę WWW itd. Niestety nie zajmujemy się tego typu sprawami i nie utrzymujemy dla nikogo żadnych kont/stron itd.

P: Na moje konto przyszedł wirus od info@www.waw.pl - co to oznacza?
O: To oznacza, że wirus automatycznie pozyskał nasz adres pocztowy (np. z tej strony WWW) i umieścił go jako adres nadawcy generowanej przez siebie wiadomości.

Rozsyłanie przez nas wirusów z podanego konta nie jest możliwe, gdyż:

P: W logach naszego serwera znaleźliśmy ślady, że ktoś z adresu tu-jakiś.jakiśadres.waw.pl usiłował się włamywać na nasz serwer. Co Państwo na to?
O: Powinni Państwo skontaktować się z kimś odpowiedzialnym za domenę jakiśadres.waw.pl lub skorzystać z usług firmy zajmującej się profesjonalnie bezpieczeństwem systemów informatycznych - np. naszej.

P: Prowadzę akcję charytatywną/społeczną o dużym zasięgu i znaczeniu. Na jakich warunkach mogę zamieścić banner na Waszej stronie?
O: Jeśli akcja jest faktycznie przydatna społecznie - banner zamieścimy nieodpłatnie.

P: Ile jest lotnisk w Warszawie? O której odjeżdża autobus do Płocka? Na jakiej ulicy znajduje się szkoła [...]? Itd.
O: Niestety nasz główny serwis informacyjny nie jest uruchomiony - więc z głębokim żalem musimy odesłać Państwa do wyszukiwarek internetowych (polecamy wspomniane wcześniej Google) lub serwisów internetowych odpowiednich instytucji:

Niemniej - okazjonalnie na naszych stronach pojawiają się materiały związane z życiem Warszawy. Od czasu do czasu mają Państwo szansę na nie trafić - zapraszamy!

Jeśli nadal uważasz, że chcesz do nas o czymś napisać lub zadać jakieś pytanie, to zrób to klikając tutaj.

Powrót

Valid XHTML 1.0!